Concurs de promovare în grad – Referent specialitate IA

Avand în vedere prevederile Hotărârii Guvernului nr.286/2011 pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcțiilor contractulale și a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioarea a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare

• Art. II din Legea nr. 203/2020 pentru modificarea și completarea Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19
  • Alte prevederi legate

pentru funcția contractuală de referent de specialitate, grad profesional III, în funcția contractuală de referent specialitate grad profesional IA, din cadrul aparatului de specialitate al Primarului Comunei Săcelu, Compartiment Secretariat, Registratură, Relații cu publicul, Cultură, Arhivă și ingrijitor

Probele stabilite pentru concurs sunt:

• selecția dosarelor,
  • proba scrisă;
  • proba interviu.

Data, ora și locul sau locația desfășurării probei scrise – 05.11.2021 ora 10,00 la sediul Primăriei Comunei Săcelu, județul Gorj.

Data, ora și locul sau locația desfășurării probei interviu – maxim 5 zile lucrătoare de la data susținerii probei scrise la sediul Primăriei Comunei Săcelu , județul Gorj.

Data până la care se pot depune dosarele de înscriere – termen de 10 de zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a instituției, adică începand cu data de 21.10.2021 ora 8.00 până la data de 01.11.2021 ora 12,00.

Coordonate de contact pentru primirea dosarelor de concurs: Primăria Comunei Săcelu comuna Săcelu, sat Săcelu, strada Principală, nr.87, județul Gorj, telefon/fax 0253275502 / 0253274687, e-mail primariasacelu@gmail.com , numele și prenumele persoanei de contact: Popescu Floarea Elena – consilier asistent – Responsabil Resurse Umane și Folescu Cristina Victoria – consilier principal.